Kreator Sp. z o.o. Sp. k. funkcjonuje na rynku odzieżowym od 1986 r. Osobiste zaangażowanie właścicieli w połączeniu z pasją do krawiectwa, zaowocowało stopniowym przekształceniem małego przedsiębiorstwa w profesjonalną szwalnię liczącą obecnie ponad 120 osób załogi. Rok 1990 był dla nas rokiem przełomowym. W tym czasie nawiązaliśmy współpracę ze służbami mundurowymi co dało impuls do dalszego rozwoju firmy. W rezultacie w roku 1999 przeniesiono zakład produkcyjny do nowego obiektu zwiększając pięciokrotnie potencjał produkcyjny. Budynek został zaprojektowany z myślą o jak najbardziej funkcjonalnym i przestrzennym usytuowaniu pomieszczeń produkcyjnych, socjalnych oraz biurowych. Dzięki nabytemu doświadczeniu osiągnęliśmy wiodącą pozycję na polskim rynku odzieży mundurowej, a dzisiaj kierujemy naszą ofertę do klientów zagranicznych.

NASZ ZESPÓŁ SPRZEDAŻOWY


Dział zamówień publicznych


Dział sprzedaży indywidualnej

Technologie

Naszym priorytetem jest dostarczenie klientowi najwyższej jakości wyrobów w wyznaczonym terminie. Swoją działalność opieramy o inwestycje w technologie i maszyny wiodących producentów rynku odzieżowego. Począwszy od nowoczesnego systemu przygotowania produkcji, poprzez automaty szwalnicze oraz maszyny prasowalnicze, na systemach kontroli jakości kończąc – wiedzę i doświadczenie naszej załogi wspierają nowoczesne technologie. Automaty i maszyny szwalnicze światowych marek takich jak PFAFF, JUKI oraz BROTHER, czy prasy parowe Veit Brisay to podstawowe narzędzia codziennej pracy, które zapewniają wysoką jakość naszych wyrobów.

PARK MASZYNOWY

Nasz park maszynowy to najnowsze i najlepsze maszyny dostępne obecnie na rynku. Cały czas dbamy o to aby dysponować sprzętem który sprosta każdemu zadaniu.

Kater wielowarstwowy TEX CUT to seria katerów KURIS z taśmociągiem krojczym i odbiorczym, przeznaczonych do cięcia materiałów o grubości do 25/30/45/60/70/80 mm po sprasowaniu. To najbardziej wszechstronne urządzenie, przodujące w różnorodności zastosowań i branż, w których mogą być używane. Katery wielowarstwowe wykorzystywane są w branży odzieżowej i bieliźniarskiej, wszędzie tam gdzie trzeba kroić wielonakładowo. Składają się z okna krojczego z powierzchnią wyłożoną specjalnymi szczotkami, stołu odbiorczego dla wykrojonych szablonów oraz systemu odsysania (vacuum) do sprasowania wylagowanych warstw. Głowica tnąca katera z nożem oscylacyjnym z podwójnym specjalnym systemem prowadzenia zapewnia stabilną pracę noża, dokładność, powtarzalność oraz wysoką jakość cięcia. Urządzenie posiada bezstopniową regulację siły odsysania. Sterowanie urządzeniem odbywa się z pulpitu operatora lub bezpośrednio z belki mostu. Inne dodatkowe opcje w zależności od potrzeb klienta. Wybrane cechy katera wielowarstwowego TEX CUT:

 1. Systemy chłodzenia noża. Wersje standardowe lub specjalne wysokowydajne dwustrefowe z nadmuchem bezpośrednio w strefę krojenia zapewniają dużą efektywność chłodzenia, co zapobiega sklejaniu się warstw rozcinanych materiałów.
 2. Wiertła do oznaczania wewnętrznych punktów. Wersje z podgrzewaniem lub dostarczane do pracy na zimno.
 3. System wywiertaków do otworów. Dostępne różne rozmiary średnicy otworów (maksymalnie do 20 mm). System montowany na głowicy niezależnie od układu wiertła termicznego. Głowice Kuris umożliwiają zamontowanie na głowicy kilku narzędzi roboczych.
 4. Układ zabezpieczenia przed rozprężeniem elementów już wyciętych przez nakrywanie ich specjalną kotarą. System szczególnie przydatny przy materiałach grubszych, puszystych, ulegających łatwemu ściskaniu i rozprężaniu.
 5. Przesuw katera do pracy z kilkoma stołami do warstwowania. Dla zwiększenia wydajności krojowni istnieje możliwość zainstalowania katera na specjalnych szynach umożliwiających jego przemieszczanie. Kater wycina materiał wylagowany na jednym stole, a w tym czasie następuje przygotowanie kolejnego układu na stole (lub stołach) sąsiednim.
 6. Automatyczna kompensacja wygięcia noża. System SMART KNIFE elektronicznej kontroli wygięcia noża z automatyczną korektą stosowany jest w przypadku cięcia wysokich nakładów ciężkich materiałów. Zapewnia równomierne prowadzenie noża gwarantując idealne wycinanie górnych i dolnych warstw materiału.

Prasa do nogawek spodni BRI-222 VC Premium Prasa z formami poziomymi do prasowania prawej i lewej nogawki spodni z kantami. Linearny ruch ramy eliminuje utrudnienia dla operatora w obszarze roboczym, poszerza pole kontroli wzrokowej oraz eliminuje wpływ ciepła. Linearny ruch zamykający. Streczowe poszycie wraz ze stałym systemem naciągu na wahadłowej ramie formy górnej (ramy napinające) z dodatkowym naciagiem kompensującym rozciąganie tkaniny. Streczowy system na formach górnej i dolnych. Dolne urządzenie naciągające powraca na miejsce po zdjęciu spodni z prasulców. Szybki start formy górnej w połączeniu z wahadłową ramą – jednoczesny ruch zamykający. Precyzyjny system docisku form górnych. Oddzielne odsysanie form dolnych. Dwustopniowe odsysanie umożliwia ułożenie spodni na prasulcu i nie dopuszcza do ich przesunięcia.

Prasa do góry spodni BRI-231SC Forma prasowania końcowego góry spodni po prawej stronie, z napinaczem pasa spodni oraz klamrami bocznymi. Instalacja do podłączenia żelazka, żelazko BRI-3 ze stopą teflonową. Formy dola i górna do prasowania końcowego górnej partii spodni. Spodnie naciągane na prasulec z prawej strony. Cyrkularne zamykanie ramienia odchylnego. Napinanie pasa spodni, także po bokach, klamry oraz urządzenie napinające sztukę odzieży.

Prasa do przodów marynarek BRI-1005E Prasa z formami poziomymi do prasowania prawego i lewego przodu marynarki. Linearno-wertykalny system ruchu zamykającego formy nie dopuszcza do przesunięć oraz umożliwia równomierny rozkład docisku na całej powierzchni prasowania. Dodatkowe odsysanie umożliwia ułożenie sztuki na prasulcu i nie dopuszcza do jego przesunięcia.

Prasa do końcowego formowania szwów łokciowych rękawów z guzikami BRI-860 VC Prasa do końcowego formowania części tylnej (ze szwem łokciowym) rękawów. Dwu- punktowy laser. Specjalnie dostosowana forma górna umożliwia prasowanie rękawów, także z guzikami. Linearny ruch ramienia górnego, pionowe zamykanie formy górnej. Digitalne ustawianie odstępu pomiędzy formami. Dodatkowe odsysanie formy górnej wzdłuż brzegów form, podnoszące jakość prasowania. Dwustopniowe odsysanie. Najnowocześniejszy panel dotykowy sterujący maszyną, pozwalający bardzo precyzyjnie dostosować proces prasowania do tkaniny. Przyjazny dla obsługującego, z automatycznym programowaniem indywidualnego procesu przygotowania sztuki do dalszej obróbki. Możliwość korekcji operacji po zakończeniu zadanego programu. Cyfrowo regulowany odstęp pomiędzy formami, zależnie od materiału marynarki.

Prasa z formami poziomymi do prasowania prawego i lewego tyłu  marynarki. Linearno-wertykalny system ruchu zamykającego formy nie dopuszcza do przesunięć oraz umożliwia równomierny rozkład docisku na całej powierzchni prasowania. Dodatkowe odsysanie umożliwia ułożenie sztuki na prasulcu i nie dopuszcza do jego przesunięcia. Precyzyjny system docisku form górnych, digitalne ustawianie odstępu pomiędzy formami. Dodatkowe naparowanie formy dolnej, szczególnie zalecane przy materiałach z włosem. Dwupunktowy laser wspomaga pozycjonowanie. Podłączenia i dwa żelazka BRI-3 do dodatkowego prasowania.

Najnowocześniejszy panel dotykowy sterujący maszyną, pozwalający bardzo precyzyjnie dostosować proces prasowania do tkaniny. Przyjazny dla obsługującego, z automatycznym programowaniem  indywidualnego procesu przygotowania sztuki do dalszej obróbki. Możliwość korekcji operacji po zakończeniu zadanego programu. Cyfrowo regulowany odstęp pomiędzy formami, zależnie od materiału marynarki. Możliwość zapamiętania 200 programów. Wskazania i meldunki awarii. Wersja z 13 językami. Możliwość odrębnego programowania dla 10 użytkowników. Transmisja danych i podgląd przy pomocy PC.

Wydajność maszyny przy jednej osobie obsługującej: 45 marynarek na 1 h.

SIP LS-915H Automat szwalniczy do naszywania szlufek wyposażony w 2- igłową głowicę szyjącą umożliwiającą jednoczesne odszywanie obu rygli na szlufce. Automatyczne odmierzanie, ucinanie, podwijanie i naszywanie szlufki w jednej operacji znacząco wpływają na wysoką wydajność maszyny, a także zapewniają doskonałą powtarzalność i jakość odszycia. Sterowanie za pomocą czytelnego dotykowego panelu sterującego o przekątnej 5,6″ z funkcją samodiagnostyki. Praca operatora ogranicza się do jedynie do podłożenia wyrobu w strefę roboczą maszyny. Najważniejsze cechy: – regulacja rozstawu między nożem, a urządzeniem formującym szlufkę, umożliwia doszywanie szlufek z “uszkiem” – wąski cylinder maszyny szyjącej pozwala na naszywanie szlufek na małych elementach (np. odzież dziecięca) – maszyna może być wykorzystywana również do pracy z materiałami elastycznymi – możliwość samodzielnego tworzenia wzorów ozdobnych rygli – duża przestrzeń robocza pomiędzy maszyną a podajnikiem – regulowana wysokość podstawy maszyny.

Najnowsza maszyna słupowa jest maszyną dedykowaną do ciężkiego szycia. Zintegrowany z głowicą napęd, zastosowany potrójny transport i wydłużone ramię maszyny, umożliwiają szycie ciężkich materiałów o dużych rozmiarach.

TYTAN ST-1280, Automat szwalniczy z przeznaczeniem do szycia aplikacji według wzoru. Elektronicznie sterowany automat do odszywania zaprogramowanego wzoru w dostępnym polu szycia 1200mm x 800mm, wyposażonego w silnik servo wbudowany w głowicę maszyny (system driver direct) oraz silniki krokowe. Maszyna  charakteryzuje  się  niezwykłą  lekkością  pracy. Zastosowane  silniki  krokowe  oparte  o  technologię śrubową spowodują, że nawet po wielu latach użytkowania maszyna  będzie  szyła  z  najwyższą  precyzją.  Technologia ta, oprócz dokładności cechuje się wyjątkową  trwałością. Konstrukcja maszyny mimo swoich imponujących  gabarytów jest  wyjątkowo  mobilna  (oparta  na  kołach)  Dodatkowo posiada blaty na zawiasach, które pozwalają szybko maszynę złożyć i przenieść w dowolne miejsce na hali produkcyjnej.

Maszyna jest wzbogacona o nowe poprawiające wygodę użytkowania i wydajność
Funkcje:

 • otwór pozwalający na regulację synchronizacji chwytacza bez potrzeby przechylania głowicy
 • oświetlenie LED wbudowane w głowicę maszyny
 • przycisk biegu wstecznego o regulowanej wysokości
 • otwór pozwalający na regulację synchronizacji wałka transportu
 • nowy ergonomiczny panel sterujący zintegrowany w głowicy

Firma JUKI wprowadziła na rynek nową maszynę DDL-9000CF. Jest to maszyna stębnowa, o dużej prędkości szycia, z napędem direct drive (silnik servo wbudowany w głowę maszyny) oraz z automatycznym obcinaniem nici. Jest to najnowszy a zarazem flagowy produkt największego na świecie producenta przemysłowych maszyn do szycia. Urządzenie zostało zdygitalizowane aby umożliwić łatwą regulację ustawień takich jak: mechanizm transportujący, naprężenie nici oraz mechanizm umożliwiający zmianę ruchu transportu z eliptycznego na prostokątny. Wszystkie te ustawienia można z łatwością zmienić przy pomocy panelu sterowania. Doskonałe parametry niezbędne do osiągnięcia wysokiej jakości szwu, mogą być ustawione cyfrowo bez konieczności regulacji ręcznej. Dzięki dygitalizacji, optymalne wartości regulacyjne, niezbędne do produkcji wysokiej jakości szwów mogą być przechowywane w pamięci wewnętrznej maszyny, która zapamiętuje typ materiału oraz parametry, dzięki czemu mogą one być powielane z łatwością. Dla fabryk, które produkują zróżnicowane produkty przy użyciu szerokiej gamy materiałów, funkcja ta jest bardzo pomocna, aby osiągnąć dobrej jakości stabilny szew w najbardziej wydajny sposób.

PFAFF 3511-2/01 Automat do szycia małych elementów w produkcji marynarek, żakietów, patek, mankietów itp. Dla lekkich i średniociężkich materiałów. Charakterystyka: – korzystna relacja wydajność – cena – łatwa obsługa – krótka amortyzacja – automatyczne szycie z odkrawaniem – automatyczne zagęszczanie ściegu na rogach i łukach – standardowe parametry wybierane są bezpośrednio np.: ryglowanie na początku i na końcu szwu – wbudowane odbieranie ścinków – max prędkość szycia: 3.000 ściegów/min – ciśnienie sprężonego powietrza 6 bar

Automat CSM 2210 elektroniczny automat dowolnie programowany, o wielostronnym zastosowaniu, 1-igłowy, o ściegu czółenkowym, cylindryczny – po zamontowaniu stołu pracuje jako maszyna płaska. Pole pracy w zależności od modelu 10cm x 10cm, 13cm x 10cm oraz 22cm x 10cm. Duży chwytacz. Długość ściegu 0,1 do 12,7 mm. Maksymalna prędkość szycia 2700 ścieg./min., wraz ze zmniejszaniem długości ściegu rośnie prędkość szycia. Automatyczne obcinanie nici. Cyfrowa kontrola wszystkich funkcji maszyny, system diagnozy błędów. Dzięki specjalnemu mechanizmowi stopki dociskowej oraz obcinania nitki, automat zapewnia wysoką jakość szycia zarówno lekkich, średnich jak i ciężkich materiałów. W zestawie  jest standardowa ramka.

Automatyczne, uniwersalne urządzenie do cięcia taśmy, rzepów, gumy, etykiet itp. na gorąco (zatapianie brzegów) oraz na zimno. Tnie prosto. Regulacja długości cięcia (1 – 9999 mm), prędkości przesuwu ciętej taśmy, ilości ciętych elementów, docisku rolki transportującej oraz temperatury (w zakresie do 350 C).